• Türkçe
  • English
Ders Kodu: 
ISE302/304
Ders Dönemi: 
Bahar
Ders Tipi: 
Zorunlu
Kredi: 
3
Teori Saati: 
2
Laboratuvar Saati: 
2
AKTS: 
5
Ön Koşul Dersleri: 
Dersin Dili: 
İngilizce
Dersin Amacı: 
ISE 302: Bu dersin amacı sistem tasarımı terminolojisinin ve sistem gereksinim analizinin yapılmasının öğrenilmesinin sağlanmasıdır. Bu ders sonunda öğrenciler model destekli sistem tasarımı yapabileceklerdir. ISE 304: Bu dersin amacı sistem tasarımı terminolojisinin ve sistem gereksinim analizinin yapılmasının öğrenilmesinin sağlanmasıdır. Bu ders sonunda öğrenciler model destekli sistem tasarımı yapabileceklerdir. DHL'deki uzmanlar tarafından yapılacak bir dizi sunum, öğrencilerin, sistem modellemenin iş hayatında karşılığını anlamalarına yardımcı olacaktır.
Dersin İçeriği: 

ISE 302 

Sistem mühendisliği terminolojisine giriş. Sistem tasarımı ve entegrasyonu süreçlerinin tanımlanması. Fonksiyonel, fiziksel ve işletimsel mimarilerin geliştirilmesi.İhtiyaç mühendisliğinin tanimlanmasi, fiziksel tasarim alternatiflerinin formulasyonları ile ilgili çeşitli metod ve yazilimlarin tanıtılması. Matematiksel ve grafiksel metodlarını kullanarak sistem analizi ve kontrolünün sağlanması, değerlendirilmelerinin yapılması.

ISE 304 

Sistem mühendisliği terminolojisine giriş. Sistem tasarımı ve entegrasyonu süreçlerinin tanımlanması. Fonksiyonel, fiziksel ve işletimsel mimarilerin geliştirilmesi.İhtiyaç mühendisliğinin tanimlanmasi, fiziksel tasarim alternatiflerinin formulasyonları ile ilgili çeşitli metod ve yazilimlarin tanıtılması. Matematiksel ve grafiksel metodlarını kullanarak sistem analizi ve kontrolünün sağlanması, değerlendirilmelerinin yapılması. Öğrencilerin bu derste edindikleri bilgileri sentezlemek için DHL'deki uzmanlar sistem tasarımı ve geliştirme, üretim, operasyon ve iyileştirme konularındaki deneyimlerini paylaşır.

Dikey Sekmeler

Ders Tanimlari