Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri Gökalp Başol ve Mehmet Gürol ile bölüm mezunu Ceyhun Ertürk, Ford Otosan’ın düzenlediği “Coding the Connected Vehicle” temalı Hackathon’dan (Yazılım yarışması) ödülle döndü.

Fort Otosan’ın üniversitelerin üçüncü ve dördüncü sınıf lisans öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle 5 yıla kadar deneyime sahip profesyonellerden oluşan, iki kişilik ekiplere yönelik düzenlediği yarışma  Ford Otosan Sancaktepe ArGe Merkezi’nde, 4-5 Kasım tarihlerinde yapıldı. Katılımcılar arasından seçilen 26 ekibin değerlendirildiği finalde, Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü dördüncü sınıf öğrencileri Gökalp Başol ve Mehmet Gürol “Fuel Consumption Estimation” isimli projeleriyle jüri özel ödülüne; bölüm mezunu Ceyhun Ertürk ise “Ford Parental Drive” isimli projesiyle ikincilik ödülüne değer görüldü. Ertürk, Başol ve Gürol, ödüllerini Openxc Hackathon töreninde aldı.

Katılan Tüm Öğrenciler İçin Fırsat

Yeditepe Üniversitesi yarışmaya, öğrencileri Simge Helvacı, Aras Şenova, Yusuf Türk, Baturay Özcan, Mehmet Gürol, Gökalp Başol, Başak Kurt, İbrahim Furkan Erdoğan, Kemal Doruk Yıldız, Berkay Yılmaz, Aylin Aydın ve Berk Ünal’la katıldı. Katılımcı öğrenciler sunumlarının ardından uzun süreli staj ve iş teklifi alırken yarışma Bilgisayar Bölümümüz ve Ford Otosan işbirliğinin oluşmasına zemin hazırladı.

Haberin Devamı  Bölüm Web Sayfasında..

Paylaş