• Türkçe
  • English

TÜBİTAK tarafından TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlediğimiz "Uluslararası Efficiency Challenge (EC) Elektrikli Araç Yarışları", "Uluslararası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması" başvuruları başladı.

Elektromobil ve Hidromobil kategorilerinde düzenlenen yarışlar, 8 - 12 Mart 2023 tarihlerinde Kocaeli TÜBİTAK Gebze Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

2016 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması, bu sene herhangi bir kategori ve görev tanımı olmaksızın katılımcıların tamamen hayal ve fikir dünyalarını geliştirerek farklı yapılardaki İHA'larla katılım imkanı sunarak gençlerimizi İHA teknolojilerine yönlendirmeyi, ülkemizin bu alanda sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi arttırmayı ve katılımcılara mesleki ve sosyal deneyim kazandırmayı amaçlamaktadır. Mart 2023'te gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgi www.teknofest.org sayfasından duyurulmakta, başvurular 20 Kasım 2022 tarihine kadar https://www.t3kys.com sisteminden alınmaktadır.

Ne Zaman: 
Pazartesi, 17 Ekim, 2022 - 09:00 to Pazar, 20 Kasım, 2022 - 23:59