• Türkçe
  • English

 

fdbk-etkinlik-banner_0.jpg

 

Dünyada gıda ve tarım alanında zorunlu ve ümit verici bir değişim yaşanıyor. Bu değişim, doğal kaynakları daha iyi kullanarak, yeniden besleyici gıdalar yiyebilmemizin, sürdürülebilir tarımsal üretimin ve sorumlu tüketimin önünü açıyor. Foodback topluluğu işte bu değişimin kalbinde duruyor ve dünyanın geleceğini yeniden tasarlıyor.

Bundan sonra Foodback’te her ay gıda ve tarımdaki umut verici bir yeniliği, başarılı bir uygulamayı veya ilham veren bir trendi birlikte mercek altına alacağımız Konuşuyoruz serisinde bu ayki konumuz: Alternatif Proteinler

Dünya nüfusunun 2050 yılına gelindiğinde yaklaşık 10 milyara ulaşması bekleniyor. Aynı zamanda, gıda üretiminde de aynı oranlarda artış bekleniyor. Sıklıkla belirtildiği gibi, dünya nüfusundaki artışla beraber ete ve diğer protein kaynaklarına artan talep, ülkelerin mevcut üretim kapasiteleri ile karşılanabilecek gibi görünmüyor. Bu sorular bizi alternatif yöntemlere yönlendiriyor.

Peki günümüzde ortaya çıkan yeni alternatif proteinler neler? Aramıza katılın ve bu konuyu hep beraber mercek altına alalım.

 

Konuşmacılar:
Cihan Baltepe - EatVappy
Kerem Erikçi - Biftek.co
Fevzi Gökaliler - Pınar Et
Esra Serbes - Naturansa
Tuğçe Uluurgun Soykan - Alt Protein & Foodtech Mentor

 

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız. 

 

 

 

Ne Zaman: 
Perşembe, 25 Mart, 2021 - 17:00 to 18:30