• Türkçe
  • English

Bu sene  2 Mart-2 Nisan tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan “InnoBU”,"Türkiye’nin ilk ve tek sanal inovasyon yarışması” olan etkinlik geçtiğimiz yıllarda “Innovation Camp” adıyla ilk kez DuPont sponsorluğunda gerçekleşti ve 87 üniversiteden 800’ün üzerinde başvuru aldı. Final etabına kalan tüm ekiplerin çeşitli ödüller aldığı yarışmada, birinci olan ekip, DuPont tarafından CERN’e götürüldü.

Etkinlik bu sene Ford Otosan ana sponsorluğunda düzenlenecek. Şuanda devam eden ve 2 Mart'a kadar sürecek bir başvuru süreci var. Başvuran ekipler 1 ila 4 kişiden oluşabilecek, ekiplere başvurudan sonra üstüne fikir oluşturacakları konu ile alakalı bir brief gönderilecek ve ardından yarışma süreci başlayacak. Kazanan ekiplere staj ve çeşitli ödüller verilecek. Şuan 75 Bin TL olan ödül havuzu günden güne genişlemekte. Detaylı bilgi için: https://innobu.ikboun.net/

Ayrıca yarışma sürecinde eğitim verecek isimlerden bazıları şu şekilde sıralanıyor: Microsoft CTO’su Onur Koç, İmece İçerik ve İletişim Yöneticisi Can Pürüz ve Sertaç Doğanay.

Son olarak etkinliğin teması bu sene Smart Mobility, başvuranlar son dönemin popüler konusu olan smart mobility ile alakalı inovasyon fikirleri ile yarışacaklar. Etkinlik düzeni websitesinde mevcut, gelişmeler ve aklınıza takılanlar için websitesini ziyaret edebilirsiniz.