• Türkçe
  • English

Erasmus+ Stratejik Ortaklık Projeleri kapsamında Üniversitemizin ortak kurum olarak yer aldığı, bölümümüz Öğretim üyesi Dionysis Goularas’ın yürütücü olduğu “Timeline Travel” başlıklı proje Avrupa Komisyonu tarafından ‘’İyi Uygulama Örneği’’ seçildi.

 

 

 

Proje’de Dionysis Goularas ile birlikte bölümümüz doktora öğrencisi Yusuf Can Semerci ve lisans öğrencileri Onur Berk Töre ve Ufuk İlke Avcı görev aldılar.

 

Erasmus+ KA203 Yüksek Öğrenim için Stratejik Partnerlik hibesiyle hayata geçirilen, 1 Eylül 2017’de başlayan, iki yıl süren ve Gaziantep Üniversitesi’nin koordinatörlüğünü yaptığı projede Türkiye’den Yeditepe Üniversitesi, İtalya’dan Bologna Üniversitesi, Polonya’dan Beşeri ve Ekonomi Bilimler Üniversitesi (AHE) ana ortaklar iken, yardımcı ortaklar arasındaysa İngiltere’den Oxford Üniversitesi ve Reading Üniversitesi, Hollanda’dan Radboud Üniversitesi ve Çek Cumhuriyeti’nden Czech Centre for Mediterranean Archaeology yer aldı.

 

Bu proje, mimarlık tarihini hem akademisyenler hem de öğrenciler için keyifli ve kolay öğrenilir hale getirecek dijital bir uygulama geliştirme hedefiyle yola çıktı. Bir zamandizin (kronoloji) ile bir haritayı temel alan söz konusu uygulama, görselliği ön plana çıkararak mimarlık tarihindeki farklı dönemlerin ve farklı üslupların kolayca anlaşılmasını sağlarken, hem mimarlık tarihi bilgisinin daha kalıcı olmasına hem de mevcut yapılar, şehirler ve üsluplarla ilgili yeni analizler yapılabilmesine olanak tanıyor.

 

Avrupa Komisyonu Erasmus+ Proje Sonuçları sayfası:

/2017-1-TR01-KA203-046818">https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/eplus-project-details//2017-1-TR01-KA203-046818

 

Proje web sitesi: http://www.timelinetravel.net