• Türkçe
  • English

Özgün Müfredatımızı Gıda Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Özlem Güçlü Üstündağ Anlatıyor:

 

 

Yeditepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği, Türkiye’de Bir İlke İmza Atıyor!

 

 

Gıda Mühendisliği Programı yeniden yapılandırılarak Türkiye’de ilk defa uygulanan ‘Disiplinler üstü’ bir yaklaşımı hayata geçirdi.

Sağlık ve Beslenme, Gastronomi, Sürdürülebilirlik, Girişimcilik, İşletme alanlarında uzmanlaşma olanağı sağlayan program, zevkli ve tatminkar bir kariyer beklentisi olanların tüm ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek özelliktedir. 

Program, gıda sektöründe mühendisliğin yanı sıra, yönetim, muhasebe, pazarlama, finans gibi farklı alanlarda çalışma olanağı yakalamak isteyenler için de yeni kapılar aralıyor.

Gıda Mühendisliği Programı, Gıda, Beslenme ve Diyetetik, Sağlık alanlarında çalışmak için gereken bilgi ve becerileri bütüncül bir yaklaşımla kazanmak; sağlıklı, kaliteli, güvenli, ekonomik, sürdürülebilir gıda sistemlerinin oluşturulmasına katkıda bulunmak; geleneksel Türk Mutfağı’na özel yemek tarifleri ile lezzetten fedakârlık etmeksizin daha sağlıklı bir içerik kazandırmak gibi kariyer hedefleri bulunanların da  tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.  

Aynı zamanda, toplumu ve bireyleri sağlık, beslenme, güvenli gıda ve sürdürülebilirlik konularında bilgilendirmek; insan sağlığı ve yaşam kalitelerinin yükselmesine, çevrenin korunmasına anlamlı katkıda bulunmak; gerek endüstriyel gıda üretiminde, gerek evde hazırlanan yemeklerin güvenlik ve sürdürülebilirlikten ödün vermeden, tat, kalite ve besin değerinde tutarlılığı öğrenmek isteyenlere de gerekli tüm altyapı sağlanıyor. 

                         

Gıda Mühendisliği Programı, birçok üstün özelliğiyle mevcut programlardan ayrılıyor…

Yeditepe Üniversitesi’nin disiplinler üstü, pratik uygulama, problem çözümüne odaklı eğitim yaklaşımına sahip Gıda Mühendisliği Programı, birçok özelliğiyle mevcut programlardan da ayrılıyor. Programda, endüstriye yönelik sertifika programları ve farklı fakültelerde çift ana dal ve yan dal yapma olanakları bulunuyor. Ayrıca, üniversitenin en güncel teknolojilerle donatılmış laboratuvarlarında, deneyimli akademisyen ve uzmanların denetiminde bizzat yürütülecek eğitici deneylere, endüstri işbirliğiyle yürütülen bilimsel araştırma projelerine katılma imkanı da sunuluyor. Başarılı bir kariyer için gerekli olan, konusunda uzman kişilere ulaşabilmek, iş fırsatlarını yakalamanın da kapılarını aralıyor.