Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Bilişim Bilgisayar Hizmetleri Danışmanlık Şirketi OBSS’nin düzenlediği, üniversitelerarası Codemaster Hackathon yarışmasında üçüncülük ödülüne değer görüldü.

Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Aras ŞenovaMart ayında, üniversitede gerçekleştirilen Kariyer Festivali kapsamında, üniversitenin Kariyer Gelişim Ofisi ve OBSS işbirliğiyle düzenlenen ve yarışmanın ilk etabı olan OBSS Codemaster Presentation Day Yarışması’nda ödül kazanmış, yarışmanın ikinci etabına kendi ekibini kurarak katılma hakkını elde etmişti.

Aras Şenova, Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri İbrahim Alper Koç ve Kaan Keskin’le bir ekip oluşturarak 29-30 Nisan tarihlerinde, OBSS Teknopark Ofis’te, üniversitelerarası yapılan OBSS Codemaster Hackathon yarışmasına katıldı. Şenova ve ekibi Augmented Reality, iOS ve IOT kullanarak geliştirdikleri projeyle üçüncü olup 5.000 TL. değerinde ödülü almaya hak kazandı.

Haberin Devamı Bilgisayar Mühendisliği sayfasında..

Paylaş