Genetik bilimini ve biyomühendislik uygulamalarını birleştiren özgün görüşü ile Genetik ve Biyomühedislik lisans programın amacı; genetik, biyomühendislik ve biyoteknoloji alanında teknik ve temel bilgilere sahip, yaratıcı çözüm üreten ve uygulamada öncü bireyler olarak yurt içi veya yurt dışı akademik, endüstriyel ve resmi kurumlarda liderlik rolünü üstlenen, etik ve profesyonel sorumluklarının bilincinde Gen Mühendisi ve Biyomühendis yetiştirmektir.

Öğrencilerimize lisans ders programında yer alan gen, protein, doku mühendisliği ve temel biyomühendislik eğitimi ile moleküler biyoloji ve genetik, biyoenformatik, protein kimyası ve protein mühendisliği, kök hücre teknolojileri, nanobiyoteknoloji, doku mühendisliği, biyomalzemeler ve sistem biyolojisi gibi alanlarda yeterlilik kazandırarak; akademi, sanayi (ilaç, tarım, gıda, biyomedikal v.b.), klinik tıp ve tanı merkezleri, kamu kuruluşları ile ulusal/uluslararası araştırma merkezleri, kök hücre ve gen terapi merkezleri ve laboratuvarlarında çalışarak çözüm üretebilen ve ülkeye uluslararası arenada rekabet gücü kazandırabilecek lider ruhlu bireyler olarak yönlendirmekteyiz.

Genetik ve biyomühendislik programı bünyesinde, beş öğrenci laboratuvarı, ellibeş araştırma laboratuvarı ve elli servis analiz laboratuvarı yer alıyor. Bu laboratuvarların arasında moleküler tanı laboratuvarı, bitki biyoteknoloji laboratuvarı, nanobiyoteknoloji laboratuvarı, immunoloji laboratuvarı, doku mühendisliği laboratuvarı, sinirbilimleri laboratuvarı, proteomiks ve kütle spektrometrisi laboratuvarı, fermentasyon ve biyoproses laboratuvarı, mikrobiyal genetik laboratuvarı, fonksiyonel genetik laboratuvarı, doku kültürü laboratuvarı, rejeneratif biyoloji laboratuvarı, enstrümental analiz laboratuvarı, görüntüleme laboratuvarı, biyoenformatik ve sistem biyolojisi laboratuvarı, anaerobik laboratuvarı ve moleküler hücre biyolojisi laboratuvarları mevcuttur.

Akademik programı görmek için tıklayınGenetik ve Biyomühedislik Bölümü Akademik Kadro

Prof. Dr. Fikrettin Şahin (Bölüm Başkanı)
Prof. Dr. Gamze Torun Köse (Bölüm Başkan Yrd.)
Prof. Dr. Mustafa Çulha (Bölüm Başkan Yrd.)
Prof. Dr. Metin Turan
Doç. Dr. Dilek Telci
Yrd. Doç. Dr. Ali Özhan Aytekin
Yrd. Doç. Dr. Andrew Harvey
Yrd. Doç. Dr. Bahar Soğutmaz Özdemir
Yrd. Doç. Dr. Emrah Nikerel
Yrd. Doç. Dr. Fatih Kocabaş
Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Çimen

 

Doktora Sonrası Araştırmacılar
Dr. Nezaket Türkel Sesli
Dr. Burcu Kasapoğlu
Dr. Esra Aydemir
Dr. Pakize Neslihan Taşlı
Dr. Mümin Dizman
Dr. Ceren Ünek

 

Lisansüstü Bursiyerler
Oya Arı
Merve Seven
Özge Karabıyık Acar
Ertuğ Avcı
Sevda Mert
İnci Kurt
Safa Aydın
Ayşe Hande Nayman
Başak Kandemir
Mine Altunbek
Özge Sezin Somuncu
Hüseyin Apdik
Taha Bartu Hayal
Cansu Ümran Taş
Ayşe Ceren Koyuncu
Ezgi Boylu Kaşıkçı
Halime İlhan
Merve Yıldırım


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız; akademi, sanayi (ilaç, tarım, gıda, biyomedikal vb.), klinik tıp ve tanı merkezleri, kamu kuruluşları ile ulusal/ uluslararası araştırma merkezleri, kök hücre ve gen terapi merkezleri ve hastane laboratuvarlarında iş imkanı bulabiliyor.


►Fotoğraflarla Mühendislik Fakültesi

►Videolu Anlatımlarla Mühendislik Fakültesi

►Yeditepe'de Sosyal Yaşam   

►Fotoğraflarla Yeditepe     

►Tercih Robotu    

Tanıtım Filmi  

E - Broşür                

►Kontenjan ve Puanlar   

►Başvuru Koşulları                                                  

►Burs Olanakları                                       

►Konaklama

►Kayıt

Sıkça Sorulan Sorular              

►Ücretler                                                   

►Lise Yaz Okulu

►İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz