Mühendislik Fakültesi'nde Okumanın Ayrıcalıklarını En İyi Yeditepeli Bilir!

Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi


Bilgisayar Mühendisliği

Biyomedikal Mühendisliği 

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

Endüstri ve Sistem Mühendisliği

Genetik ve Biomühendislik

Gıda Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

Kimya Mühendisliği 

Makine Mühendisliği

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği


Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi; kendine güvenen, taklitçilikten uzak, çok boyutlu ve bağımsız düşünebilen, takım çalışmasını ve ömür boyu öğrenmeyi benimsemiş bireyler yetiştirmeyi sağlayabilecek bir eğitim ve öğrenim ortamı sunuyor. Mühendislik Fakültesi mezunları Atatürk İlke ve İnkılaplarına tam bağlı, toplumsal sorumluluk bilincine ve mesleğinin gerektirdiği etik değerlere sahip iş insanları olarak bilim ve teknolojiye evrensel boyutta katkıda bulunarak, üretilen bilgilerin toplum hayatına yansımasını ve yayılmasını sağlıyor ve bu sayede hem ulusumuza hem de dünyaya hizmet ediyorlar.

Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Fakültemiz üniversitelerin bir meslek eğitimi vermekten çok öte kurumlar olduğu gerçeğini vurgulayacak bir biçimde temel bilimler ve mesleki bilgilerle donatılmış, sürekli öğrenen, sorgulayan ve üreten, sosyal ve çevre bilinci yüksek mezunlar yetiştiriyor. Bu nedenle, esnek ve güncellemeye uygun bir yapıda tasarlanan ders programları fakülte içi veya dışı çift anadal programlarından yararlanma olanakları ve geniş eğitim/araştırma laboratuvarları ile destekleniyor. Eğitim dili İngilizce olan fakültemizde öğrencilerimiz birden fazla yabancı dil öğrenme fırsatı da yakalıyor. Erasmus öğrenci değişim programı öğrencilerimizin olgunluk düzeyini arttırıyor veonlara Yeditepe’de aldıkları eğitim ve öğretimi gelişmiş ülkelerdeki eğitim imkanlarıyla karşılaştırma olanağı sağlıyor.
Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından denetlenen bölümlerimiz 2019 yılına kadar EUR-ACE kalite etiketini ve The Washington Accord onaylı yetkinlik ve denklik belgesini ikinci kez ve beş yıllık tam akreditasyonla almaya hak kazanmıştır.


►Dekan Mesajı

►Akademik Kadro

►Fotoğraflarla Mühendislik Fakültesi

►Videolu Anlatımlarla Mühendislik Fakültesi

►Yeditepe'de Sosyal Yaşam   

►Fotoğraflarla Yeditepe     


Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi


►Tercih Robotu    

Tanıtım Filmi  

E - Broşür                

►Kontenjan ve Puanlar   

►Başvuru Koşulları                                                  

►Burs Olanakları                                       

►Konaklama

►Kayıt

Sıkça Sorulan Sorular              

►Ücretler                                                   

►Lise Yaz Okulu

►İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz